Krótkie wprowadzenie w świat BDSM

#BDSM Studio Usta Club

SESJA ZDJĘCIOWA W USTA STUDIO BDSM - WARSZAWA

Krótkie wprowadzenie w świat BDSM

Sam skrót BDSM pochodzi od słów „związanie” i „dyscyplina” (ang. bondage & discipline, B&D), „dominacja” i „uległość” (ang. domination & submission, D&s, D/s), sadyzm i masochizm (ang. sadism & masochism, S&M).

Wszystko to sprowadza się do szerokiego wachlarza działań i form międzyludzkich, które w większości przypadków nie są powszechną praktyką w relacjach seksualnych. Dominacja, dyscyplina, kary, niewola i fetyszyzm nie należą do tematów poruszanych na co dzień, a są to główne aspekty zabawy w tym klimacie. Mimo, że niektóre działania mają formę przymusu, BDSM nie jest formą molestowania seksualnego, gdyż działania o których mowa odbywają się za obopulną zgodą zaangażowanych partnerów.

Uczestnicy zazwyczaj dzielą się na osoby dominujące i uległe. Poszczególne osoby mogą stale zajmować określoną pozycję lub zmieniać ją w zależności od sytuacji tzw. switches. Wszystko sprowadza się do przyjemności, spełnienia pragnień jak i oczekiwań partnerów.

W praktyce BDSM polega na dobrowolnej rezygnacji z kontroli i przekazanie jej dominującemu partnerowi. Dominujący partner jest określany jako „Dom”, „dominujący”, „Top” a najczęściej „Master”, „Domina”, „Mistress” lub po prostu „Pani”, natomiast uległy partner nazywa się „sub”, „uległy” albo „Bottom”, choć najczęściej określany jest mianem „Niewolnika” lub „Pieska”.

Spotkania BDSM zazwyczaj odbywają się w określonym terminie uzgodnionym przez obie strony. Odgrywana jest wówczas „Scena” albo cała „sesja” w których występują odpowiednie rytuały. Należą do nich m.in. odpowiednie sygnały czy kody, a także odgrywanie konkretnej roli. W niektórych wypadkach dochodzi do uwzględnienia BDSM w codziennych aspektach życia.

Podstawową zasadą przy stosowaniu praktyk BDSM jest zachowanie bezpieczeństwa obojga partnerów z własnej i nieprzymuszonej woli. Dlatego niektórzy praktykujący stosują kodeks postępowania zwany RACK. W jego założeniach każdy uczestnik BDSM jest odpowiedzialny za swoje dobre samopoczucie, bo według RACK jest to najważniejszy czynnik.

Na sam koniec bardzo ważna rada: zanim zaczniesz zabawę, pamiętaj o nadaniu hasła bezpieczeństwa, gdyż z doświadczenia wiadomo, że doskonale się ono sprawdza, a dominujący „wie na ile może sobie pozwolić”. Jego brak uważany jest za największe uchybienie mogące prowadzić do krzywdy.
Powodzenia!

Najczęściej zadawane pytania?

Poznaj odpowiedzi

Usta Club - popularne:

Usta Swingers Club Warszawa Sex Grupowy Sex Party Gang Bang BDSM

Swingers party

Swingers Party to impreza tylko dla par, podczas której można spełniać swoje fantazje, zapoznać osoby, które doskonale czują się w świecie swingerskim jak również ludzi, którzy wkraczają w świat, gdzie możliwa […]

Czytaj więcej...
Udostępnij:
Usta Swingers Club Warszawa Sex Grupowy Sex Party Gang Bang BDSM 4 2312

Sex Party

Sex Party to impreza dla par, kobiet i mężczyzn dla których spełnieniem jest seks. Podczas imprezy jest okazja poznać osoby do wspólnej, gorącej, namiętnej zabawy, a w międzyczasie ostudzić swe żądze […]

Czytaj więcej...
Udostępnij:
Usta Swingers Club Warszawa Sex Grupowy Sex Party Gang Bang BDSM 423

GangBang

Gangbang to noc dla odważnych Pań o nieposkromionych pokładach erotycznej energii, którą pragną obdzielać chętnych do zabawy odważnych Panów, potrafiących dzielić się przyjemnością. — Samo pojęcie „gangbang” oznacza seks grupowy, których […]

Czytaj więcej...
Udostępnij: